7 czerwca 2017 godz. 12:40

TYDZIEŃ DAWCY SZPIKU w Magodent-Endoterapia

Zapraszamy serdecznie wszystkich chętnych do udziału w Akcji Tydzień Dawcy Szpiku w Magodent-Endoterapia organizowanej przez fundację DKMS przy współpracy Grupy LuxMed.


Udział Magodent-Endoterapia  w Akcji to nasze wsparcie dla działań Fundacji DKMS (Baza Dawców Komórek Macierzystych), której celem jest zwiększanie szans na uratowanie życia chorych cierpiących na nowotwory krwi. A robiąc coś dla innych pamiętamy o śp. Pani Doktor Joannie Perkowicz-Szulczyk, wieloletnim Dyrektorze Medycznym LUX MED i Doradcą ds. Bezpieczeństwa Pacjenta i Szpitalnictwa, która zawsze nas tego uczyła. 8 maja minęły 2 lata odkąd odeszła od nas ale niezmiennie z nami zostały Jej wartości i determinacja do tego by szukać rozwiązań i nie tracić sił w walce z chorobą.

Jak podaje Fundacja DKMS każdego dnia, co godzinę ktoś dowiaduje się, że ma białaczkę czyli nowotwór krwi. Każdy zarejestrowany Dawca to szansa na pomoc w walce z tą chorobą. Przeszczep szpiku lub komórek macierzystych od Dawcy niespokrewnionego to w większości przypadków jedyna skuteczna droga do wyleczenia. „Tydzień Dawcy Szpiku” to okazja by dołączyć do bazy spośród, której szukany jest właśnie taki Dawca ratujący życie!

W ubiegłym roku podczas pierwszej edycji w Grupie LuxMed zarejestrowało się prawie 600 Dawców!

 

Fundacja DKMS specjalnie dla Grupy LUX MED, utworzyła dedykowany link do rejestracji                  https://www.dkms.pl/pl/luxmed

lub              https://www.dkms.pl/pl

 

Fakty vs mity na temat raka krwi i idei dawstwa

Biuletyn Fundacji DKMS

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi